• Vítání jara v Pivním Sanatoriu

  15.02.2019 / Fanoušci a příznivci bigbítu se sejdou v sobotu 16. března v Pivním Sanatoriu. Od 17 hodin se tady bude zpívat, hrát a tancovat. Naživo uvidíte radotínskou kapelu Dyk je to jedno, Beer Sanatorium a Míchačky betonu.
 • Vycházejí Noviny Prahy 16

  30.01.2019 / 30. ledna vychází další číslo Novin Prahy 16. Radniční zpravodaj měl být distribuován do poštovních schránek nejpozději do pátku 1. února.
 • Čtyřiadvacátý radotínský ples se povedl

  28.01.2019 / Velký bál, velká tombola a velká zábava. Možná někdo dal letos před plesem přednost lyžovačce – jeho chyba. Protože v sokolovně zněla skvělá hudba a kdo chtěl tančit, měl na parketu povětšinou místa tak akorát.
 • Zvony a ohně v povětří

  27.12.2018 / O svatém Štěpánu se na náměstí Sv. Petra a Pavla sešli všichni, kteří si zase jednou po roce chtěli poslechnout zvoněné koledy. Pražská mobilní zvonohra Petra R. Manouška se opět zastavila v Radotíně – a stejně jako následný ohňostroj měla úspěch.
 • V kostele zněla Česká mše vánoční, venku to žilo Vánočními trhy

  17.12.2018 / Třetí adventní koncert tradičně patří smíšenému pěveckému sboru SUDOP a orchestru učitelů ZUŠ Klementa Slavického, kteří se pravidelně scházejí k přednesu Rybovy České mše vánoční.
 • Čaj, vánočka a koledy

  12.12.2018 / Poslední letošní Čaj o třetí byl tradičně ve znamení blížících se svátků. Proto na něm ani tentokrát nechyběly dárky – a hlavně vánočně laděná vystoupení.
 • Můj milý Radotín si ujít nenechám, říká Štěpán Rak

  10.12.2018 / A snad jen jednou jedinkrát to nevyšlo, dodal hned v úvodu koncertu, který se odehrál vpodvečer druhé adventní neděle v radotínském Kulturním středisku "U Koruny". Vystupoval tady profesor a zakladatel oboru kytara na pražské Akademii múzických umění, a hlavně Radotíňák, Štěpán Rak.
 • Markétin hlas rozezněl aulu

  03.12.2018 / Sérii předvánočních koncertů opět otevřela Markéta Fassati. Ke svému vystoupení si přizvala flétnistku Markétu Stivínovou a klavíristu a cembalistu Jana Kalfuse. Společně vyzkoušeli akustiku nové školní auly.
 • Adventní koncerty

  23.11.2018 / V Radotíně se během adventu koná několik akcí, jejichž organizátorem je Městská část Praha 16. Jde zejména o sérii tří koncertů s radotínskými hudebními osobnostmi. Akce se konají v nové aule základní školy, v kulturním středisku a v římsko-katolickém kostele sv. Petra a Pavla.
 • Mozaika u kostela sv. Petra a Pavla v Praze-Radotíně

  16.11.2018 / Ohradní zeď okolo kostela svatého Petra a Pavla zdobí nový šperk. Je jím historická mozaika, která pochází z dílny rakouské firmy Neuhauser. Dílo zobrazuje Nanebevstoupení Ježíše Krista a původně bylo umístěno na hřbitově v Písku.