Výstavba bazénu v plném proudu. Jak na biotop?

Krytému bazénu v areálu Základní školy Praha – Radotín se již betonuje základová deska. Během přípravy a vrtání pilotů základové desky investor s generálním dodavatelem a hlavním projektantem koordinovali jednotlivé profese, tak aby během vlastní stavby nedošlo ke zbytečným zdržením.

Vyjasnily se například otázky kolem vzduchotechnického potrubí ve vlastní bazénové hale. Původní řešení zavěšení přívodního potrubí v centrálním koridoru bude nahrazeno esteticky přijatelnějším rozvodem ve střešní konstrukci a ve středu haly zůstane pouze jeden rozvod. Oproti původnímu projektu se také změní vstupní hala, která bude mít nově i propojení do restaurace v prvním patře. 

Intenzivní stavební práce ale ovlivní dopravu a hlavně parkování v nejbližším okolí areálu biotopu. Už od začátku května se posunul zákaz vjezdu v ulici K Lázním na roh zahrady II. stupně školy, k parčíku na bývalém náměstí MDD. Dále mohou zajíždět pouze místní obyvatelé, kteří vlastní souhlas městské části, držitelé parkovacího průkazu pro zdravotně postižené a samozřejmě vozidla obou staveb. Stále totiž ještě pokračují práce na školní aule, která by měla být hotová do konce školního roku. 

Tabule ve Výpadové ulici napoví, kde parkovat. Na Biotopu letos nezaparkujete. 3.5.2018

Tabule ve Výpadové ulici ve směru do Radotína informuje o obsazenosti parkoviště "U Ondřeje". Na Biotopu se letos parkovat nedá (kvůli stavbě krytého bazénu). 
Foto ze dne 3.5.2018.


Termín pro dokončení bazénu je poslední den tohoto kalendářního roku – stejně dlouho by měla trvat i změna dopravního režimu v ulici K Lázním. Ta kromě zmíněného zákazu vjezdu znamená i omezené parkování u Beach arény. Zde zůstala parkovací místa pro zdravotně postižené a správce přilehlých sportovních areálů přímo před barem. Místa před vjezdem na původní parkoviště biotopu jsou momentálně zrušena – to proto, aby mohla vyjíždět stavební technika ze staveniště. 

Proto více než kdy dříve pro toto léto platí, že by návštěvníci biotopu měli využívat parkoviště za sportovní halou a „U Ondřeje“. Nově navíc městská část buduje pás odstavné plochy v ulici Ke Zděři podél dráhy. Tady může zaparkovat až 60 vozidel. Parkovací pás by měl být hotov do konce tohoto týdne (tj. do 20. května 2018).

Se sportovními kluby SC a RSK, které spravují areály mezi podchodem pod tratí a vchodem na koupaliště, je již více než rok dohodnutý průchozí koridor, kterým se lze mezi těmito místy pohybovat. Od parkoviště „U Ondřeje“ je nejkratší cesta podél řeky.
Zveřejněno: 16.05.2018 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 5156 x