Adventní zastavení

Poslední adventní neděli mohli radotínští občané na své podvečerní procházce kolem řeky Beronky na chvíli zastavit na náměstí Sv. Petra a Pavla a poslechnout si vánoční písně a koledy v podání sopranistky Markéty Fassati, kytarového virtuosa Štěpána Raka či nadějného akordeonisty Milana Řeháka.

Vedle adventních skladeb zazněla i populární Alžbětínská serenáda nebo zhudebnění dech beroucí modlitby Ave Maria od Chrlese Gounoda založené na starší skladbě Johanna Sebastiana Bacha, vše v úžasném podání Markéty Fassati. Skvělý zážitek připravili i další dva z vystupujících. Mladý akordeonista Milan Řehák ukázal jak talentovaným muzikantem je především při Vivaldiho ztvárnění sonáty Zima z díla Čtvero ročních dob. Pohlazení po duši, to vždy neobyčejně umí pan profesor Štěpán Rak. Jeho kytarová část koncertu provázená krásnými vzpomínkami na jeho mládí a Radotín, kam se vždy rád vrací ze svých cest, potěšila všechny přítomné.


Adventní zastavení s Markétou Fassati, Štěpánek Rakem a Milanem Řehákem, 20.12.2020 Adventní zastavení s Markétou Fassati, Štěpánek Rakem a Milanem Řehákem, 20.12.2020 Adventní zastavení s Markétou Fassati, Štěpánem Rakem a Milanem Řehákem, 20.12.2020 2020_12_20 Adventní zastavení

Radotínský starosta Karel Hanzlík využil příležitosti a všem přítomným popřál pohodové prožití vánočních svátků v kruhu nejbližších. Rovněž popřál všeho dobrého v novém roce 2021, především to potřebné zdraví a jistotu pro naše životy, práci či zábavu. Jistotu a předvídatelnost všech opatření, která jsou zaváděna. Dodatečně i osobně popřál Štěpánovi Rakovi, mimo jiné i čestnému občanovi Městské části Praha 16  k jeho 75. narozeninám, které mistr oslavil v srpnu tohoto roku.

Adventní zastavení zakončilo společné zarouškované zpívání vánočních koled. Závěrem ve společném slovu s radotínským panem farářem Timotejem Váchou bylo poděkováno za dodržování všech hygienických a bezpečnostních opatření.

Více fotografií ZDE.
Zveřejněno: 21.12.2020 – Eva Javorská ; Přečteno 769 x