Domluveno - hasičská zbrojnice i městské akce

Po úspěšné spolupráci v loňském roce bude i letos program společných akcí s partnerským městem Radotína, bavorským Burglengenfeldem, pokračovat. Podrobnosti byly domluveny tento týden. 

Na pracovní oběd do Horní Falce vyrazilo ve středu 27. března nejužší vedení Městské části Praha 16 v čele se starostou Karlem Hanzlíkem a I. místostarostou Miroslavem Knotkem. Přesné ladění výměnných i kulturních akcí pak bylo na tajemníkovi úřadu Pavlu Jiráskovi.

Návštěva v Burglengenfeldu, 27.3.2019
Společné foto z návštěvy v partnerském městě Burglengenfeldu, 27.3.2019
Foto: Město Burglengenfeld

Jaký je tedy „jízdní řád“ přeshraniční spolupráce pro rok 2019? Nejprve dojde ke sblížení obou dobrovolnických hasičských sborů, které v minulých letech v kontaktu příliš nebyly. Středobodem se stane slavnostní událost v Radotíně, a to otevření nové hasičské zbrojnice při Karlické ulici pro Jednotku sboru dobrovolných hasičů Radotín, tedy organizační složku městské části. „Termín akce záleží na postupu dokončovacích prací, ale vše by mělo proběhnout v květnu. Účast domlouvám i se zástupci Hlavního města Prahy, které nám na celou stavbu poskytlo 25 milionů korun,“ říká starosta Hanzlík.

Koncem června vyrazí do Burglengenfeldu výprava zaměstnanců a spolupracovníků radnice reprezentovat na tamější každoroční městskou kulturně společenskou akci. 

Návštěva v Burglengenfeldu, 27.3.2019
Starostové. Karel Hanzlík s Thomasem Gesche. 27.3.2019
Foto: Město Burglengenfeld

A vrcholem letošní spolupráce bude XXII. Havelské posvícení, největší akce tohoto druhu v Radotíně. „Na loňském Bürgerfestu jsme zjistili, že pracovníci tamější radnice mají svoji kapelu Village´n´Town, která pobavila skvělou muzikou na jednom z pódií hluboko do letní noci. Proto jsme je hned oslovili a domluvili, že letos si zahrají u nás,“ vysvětluje tajemník Jirásek, jak se nápad zrodil. A nezůstane jen u kapely, na oba dva dny (12. a 13. října) přijede velká oficiální delegace v čele se starostou Thomasem Gesche. 

Návštěva v Burglengenfeldu, 27.3.2019
Starostové. Karel Hanzlík s Thomasem Gesche. 27.3.2019
Foto: Město Burglengenfeld


Článek na webu partnerského města Burglengenfeld

Zveřejněno: 01.04.2019 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 4951 x