Radotínští dobrovolní hasiči mají novou zbrojnici

Zcela nové a moderní zázemí pro dobrovolné hasiče bylo slavnostně otevřeno ve středu 29. května v Praze-Radotíně. Stavba vyšla na 35 milionů korun. Přibližně 25 miliony se na ní podílelo Hlavní město Praha.

Slavnostního stříhání pásky nové zbrojnice se zúčastnil náměstek pražského primátora Petr Hlubuček, starosta Městské části Praha 16 Karel Hanzlík, ředitel Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy Roman Hlinovský, velitel radotínské Jednotky sboru dobrovolných hasičů František Drož, velitel radotínské hasičské profesionální stanice Oldřich Kinduch, zástupci hasičských spolků z okolních městských částí a obcí a zhotovitelské firmy CETUS PLUS. Pozvání přijali i představitelé z partnerského města, německého Burglengenfeldu, v čele se starostou Thomasem Geschem.

29.5.2019 Otevření hasičské stanice

29.5.2019 Otevření hasičské stanice 29.5.2019 Otevření hasičské stanice 29.5.2019 Otevření hasičské stanice
Otevírání hasičské zbrojnice pro dobrovolné hasiče, 29.5.2019

Zbrojnice, která se nachází v blízkosti Karlické ulice, je tak trochu opožděným dárkem ke 130. výročí existence radotínského spolku sboru dobrovolných hasičů, z jehož řad pochází i velké množství členů Jednotky sboru dobrovolných hasičů, které je Městská část Praha 16 zřizovatelem. Ti se o stanici budou starat a využívat jejího zázemí. Ačkoliv toto jubileum hasiči oslavili už v roce 2016, na podobný prezent se vyplatilo počkat. Nahradil totiž zastaralou a nevyhovující hasičárnu v objektu za Kulturním střediskem „U Koruny“. Na pozemku stál tzv. dřevák, který v minulosti sloužil i jako provizorní budova mateřské školy. Na místě původní zbrojnice plánuje radotínská radnice, že by zde za přispění hlavního města Prahy měla do dvou let vyrůst služebna místního oddělení Policie ČR. 

Budova hasičské zbrojnice je dvoupodlažní zděná budova rozdělená na tři části.  První část tvoří zázemí se šatnami, sociálním zařízením, sklady, dílnou, prádelnou, posilovnou a zasedací místností, druhou část tvoří garáž určená pro čtyři hasičské vozy. Poslední součástí je věž pro sušení hadic. 

Den otevřených dveří určený pro veřejnost se uskuteční v září. Bližší termín bude upřesněn. Snímky hasičské stanice najdete v těchto fotogaleriích: 
Zveřejněno: 30.05.2019 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 2977 x