Oslavy 25 let partnerství jsou nalinkovány

V polovině května se uskutečnila oficiální návštěva zástupců radnice Prahy 16 v Horní Falci, při níž dostaly jasné rysy oslavy blížícího se 25. výročí zahájení spolupráce mezi Radotínem a Burglengenfeldem.

Hlavním cílem jednodenní pracovní cesty bylo doladit představy obou stran o roku 2017, v němž se schází několik významných dat, včetně uzavření partnerské smlouvy mezi oběma municipalitami. Čeští zástupci (starosta Mgr. Karel Hanzlík, jeho zástupce Mgr. Miroslav Knotek a tajemník úřadu Ing. Pavel Jirásek) se s německou stranou plně shodli na „jízdním řádu“ příštích měsíců: již letos na podzim by měla proběhnout výměna zkušeností („dobré praxe“) mezi zástupci obou úřadů a v roce 2017 přijde řada událostí zahájená velkou slavností v Burglengenfeldu (1. duben) a zakončená koncertem pro přátelství v Radotíně (4. listopadu).    

Bavorští hostitelé v čele se starostou Thomasem Geschem a předsedou partnerského spolku Georgem Tretterem provedli české zástupce městem, ukázali, co je nového (mj. komplexně zrekonstruované aquacentrum „Bulmare“ a intenzívní stavební ruch v rozvojové lokalitě navazující na bývalý vojenský areál, po roce 1990 nazývaný Naabtalpark), a vůbec nepřekvapili svou tradiční pohostinností. 

Představitelé radotínské radnice na návštěvě v Burglengenfeldu, 12.5.2016 Představitelé radotínské radnice na návštěvě v Burglengenfeldu, 12.5.2016 Představitelé radotínské radnice na návštěvě v Burglengenfeldu, 12.5.2016 Představitelé radotínské radnice na návštěvě v Burglengenfeldu, 12.5.2016

Důležitou zastávkou výpravy bylo Radotínské náměstí (Radotinplatz), kouzelné místo uprostřed klidné zástavby rodinných domů s komfortně vybaveným dětským hřištěm skrytým ve stínu pěstěných platanů (podobných jako dnes má Radotín na Místu u řeky).    

Představitelé radotínské radnice na návštěvě v Burglengenfeldu, 12.5.2016

Zveřejněno: 30.05.2016 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 5683 x