Sobota v Radotíně: pohoda, spokojené děti, zábava a oficiálně zahájená sezona biotopu

Víkendová akce na radotínském biotopu jako by byla úplně z jiného světa. Proč, vždyť takových či podobných je a bylo mnoho? Ano, ale naposledy před 3 lety!

Sobota 28. května se zapíše hned trojnásob zlatým písmem: více jak 500 hlavně místních dětí na jednom místě, oficiálně otevřený biotop přes celodenní mrazivý vítr a hlavně: podobná velká a pestrá akce bez omezení, roušek a „covidových“ certifikátů tu už 3 roky nebyla!

Velký dětský den a Otevírání biotopu, 28.5.2022

O to více si nejmenší návštěvníci vše užili, opět jak kolem, tak i na hladině a pod hladinou radotínské koupací nádrže. Ta letos zahájila již 9. sezonu a doufejme, celou sezonu bez nucených omezení a kontrol.

„Rád bych všechny přivítal v tomto unikátním areálu po dlouhé odmlce,“ vítal návštěvníky hned na začátku odpoledne radotínský starosta Karel Hanzlík, který se na akci přeměnil v lodního kapitána. „A protože jsme tu dnes právě pro vás, děti, jelikož se blíží svátek Vás všech, pojďme si hned na úvod připít!“ A rychlé špunty už byly v obležení dětí! Ty si pak své slavnostní odpoledne užívaly na mnoha soutěžních stanovištích, kde za splnění úkolů sbíraly razítka, vyzkoušely plavby na jezeře pod dohledem místních vodáků, užily si divadelní i třeba bublinová vystoupení.

Velký dětský den a Otevírání biotopu, 28.5.2022

Celé odpoledne bylo podle taktovky organizátorů, radotínské radnice a více jak desítky volnočasových radotínských organizací, které pracují především s těmi nejmenšími, spojeno s tématem vody. A proto byla jednotlivá stanoviště věnována tomuto živlu a k vidění bylo i mnoho kostýmů různých námořníků, vodních živočichů či postav. I za kostýmy obdrželi dětští účastníci pěknou cenu, tak jako v případě odevzdání hrací karty s dostatečným počtem razítek či podpisů.

A k tomu všemu hrála skvělá hudba, večer zakončená songy Beatles v podání revivalové kapely Brouci Band – a rovněž občerstvení a spousta zmrzliny zdarma (opět za splněné úkoly), to vše na tvářích dětí vyloudilo k jejich mezinárodnímu dni neopakovatelné úsměvy.  

Velký dětský den a Otevírání biotopu, 28.5.2022

Další fotografie ZDE.

Reportáž TV Praha z dětského dne, který se v Radotíně uskutečnil v sobotu 28. května 2022:
 
   
Zveřejněno: 30.05.2022 – Eva Javorská ; Přečteno 1802 x