V Radotíně přivítali jaro. Na Sanatorce

Letošní jaro přišlo do Radotína trochu dřív. Na Sanatorce se vítalo rockovým koncertem už v sobotu 16. března.

Třináctý ročník hudební party zahájil osobně Karel Hanzlík, starosta Městské části Praha 16 a pořadatel ManPetty Neuman. K této hudební akci, již podporuje Městská část Praha 16, už několik let patří ocenění „Lev Pivního sanatoria“. Ceny letos obdrželi Simona Baráková, Petr Štefan alias Dr. Kulík a Vratislav Kydlíček. Milým překvapením byla zlatá kytara, kterou dostal Petr Neuman. Právě on totiž celou akci na Sanatorce připravuje. Trpělivě a obětavě a to už třináctým rokem. 

Vítání jara v Pivním Sanatoriu, 16.3.2019
Karel Hanzlík s ManPetty Neumanem v Pivním sanatoriu, 16.3.2019

Hudební část začala vystoupením vynikajícího kytaristy a zpěváka Vladimíra Dvořáka. Po něm nastoupilo oblíbené radotínské Beer Sanatorium, které svým bluesovým repertoárem pomalu rozehřívalo publikum. Ovšem do varu diváky dostaly Míchačky betonu Mirka Židlického s basistou Tonym Smrčkou a kytaristou Joe Karafiátem. Došlo i na jeho podání hitovky „Muchomůrky bílé“ a další rockové pecky. 
Kdo je kdo
  • Simona Baráková - radní Městské části Praha 16, učitelka radotínské základní školy, trenérka místního lakrosového oddílu.

  • Petr Štefan alias Dr. Kulík - hudebník, který prošel kapelami Park, Carmen, Kvintet MF, Garáž, Dyk je to jedno a nyní Beer Sanatorium.

  • Vratislav Kydlíček - hudebník, zpěvák, harmonikář, skladatel. Prošel kapelami Sajarmi, Činna, nyní Barové mouchy. Skladatelsky se uvedl také v TV seriálu "Okresní přebor" a jeho filmovém pokračování "Poslední zápas Pepika Hnátka". 
Zveřejněno: 20.03.2019 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 3510 x